Samo s skupnim delovanjem držav je mogoče rešiti glavne probleme današnjega sveta. Prav s tem namenom je bil leta 1949 ustanovljen Svet Evrope, ki danes kot največja mednarodna politična organizacija v Evropi povezuje 47 držav članic. S sedežem v Strasbourgu v Franciji si prizadeva zaščititi dostojanstvo evropskih narodov in državljanov z ohranjanjem vrednot demokracije, človekovih pravic in vladavine prava.
Svet Evrope so po koncu druge svetovne vojne ustanovili politični voditelji z vizijo in pogumom, verujoč v mir, stabilnost in obnovo Evrope na temeljih svobode, pravičnosti in človeškega dostojanstva.
Svet Evrope deluje v okviru mnogih pobud in išče rešitve za skupne probleme evropskih družb. Te rešitve so običajno predstavljene v obliki konvencij, resolucij ali priporočil državam članicam. Najpomembnejši dosežek je Evropska konvencija o varstvu človekovih pravic in temeljnih svoboščin iz leta 1950, ki vsebuje pravice in jamstva, ki se jih je vseh 47 držav članic zavezalo spoštovati. To spoštovanje nadzoruje edinstveni mehanizem Evropsko sodišče za človekove pravice, ki letos praznuje svojo 50.-letnico.
Svet Evrope danes s svojim delom izraža skrbi, upe in želje 800 milijonov državljanov, ki živijo v 47 državah članicah. Letos bo praznoval svojo 60. obletnico, ki bo obeležena z vrsto dogodkov skozi celo leto.
Slovenija je krmilo Odbora ministrov Sveta Evrope prevzela 12. maja in bo v šestih mesecih predsedovanja nadaljevala z aktivnostmi, s katerimi si bo prizadevala za uveljavitev temeljnih vrednot in ciljev Sveta Evrope.
Evropa je več, kot si misliš - radijski spot - povezava